Przejdź do treści


Krynica-Zdrój stała się dziś ogólnopolską stolicą jazdy na nartach i snowboardzie

W Krynicy-Zdroju odbyło się dzisiaj oficjalnie rozpoczęto sezon zimowy. W wydarzeniu uczestniczył m.in. ambasador zimowej Małopolski Andrzej Bargiel wraz z wicemarszałkiem Tomaszem Urynowiczem, nie zabrakło atrakcji dla wszystkich amatorów “białego szaleństwa”.
Najmłodsi miłośnicy nart i snowboardu, którzy w piątek odwiedzili Krynicę-Zdrój, wzięli udział w treningu prowadzonym przez Andrzeja Bargiela. Była to także świetna możliwość do otrzymania autografu, zrobienia sobie selfie ze sportowym idolem, ale też rozmów na temat tego, czy ogromny stres towarzyszył sportowcowi podczas jego słynnego zjazdu “na dwóch deskach” ze szczytu K2. Małopolscy policjanci przeprowadzili z kolei konkursy wiedzy z bezpiecznego szusowania po stoku, a także pokazali, jak odpowiednio zachowywać się podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. Pomógł im w tym nie kto inny, a… Inspektor Wawelek wraz z mundurowymi ze specjalnego “patrolu narciarskiego”!
Przed budynkiem stacji narciarskiej Słotwiny Arena, gdzie odbyła się inauguracja sezonu, nie zabrakło też sportowych zabaw w śniegu. I jedno jest pewne już teraz – wielu powodów do “białego szaleństwa” nie zabraknie na małopolskich stokach też w Małopolsce przez całą zimę!

/źródło: www.malopolska.pl