Przejdź do treści


Krynica Zdrój: Sprawca napadu na kantor zatrzymany

Krynica Zdrój: Sprawca napadu na kantor zatrzymany

Już po kilku godzinach od napadu na kantor w Krynicy-Zdroju sądeccy policjanci ustalili jego sprawce. Wczoraj sprawca usłyszał zarzuty, a dzisiaj zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie.
Do napadu doszło 9 marca po godzinie 16.00 w Krynicy-Zdroju. Wówczas dwóch zamaskowanych mężczyzn używając przemocy i grożąc narzędziem przypominającym broń sterroryzowało pracownicę punktu wymiany walut, a następnie wyniosło z niego kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnych walutach.
Jak przekazała naszemu portalowi . asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Policjanci natychmiast po zgłoszeniu ruszyli w pościg za potencjalnymi sprawcami. Bardzo szybko zarządzili też blokady dróg, kontrolowali samochody i ich bagażniki. Sprawdzali też czy w pobliżu był monitoring, użyli psa tropiącego, a policyjne oględziny na miejscu zdarzenia trwały kilka godzin.
W toku licznych czynności procesowych, sądeccy i kryniccy policjanci intensywnie pracowali również operacyjnie. Już po kilku godzinach od zdarzenia wytypowali sprawcę tego czynu. Miał nim być 38-letni mieszkaniec Krynicy-Zdroju. Funkcjonariusze ustalili jednak, że rzadko przebywa on w miejscu zamieszkania. Wiadomo było jednak, że jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Tak też się stało, ponieważ do zatrzymania doszło 19 marca przed godziną 19.00 na ulicy Aleje Piłsudskiego w Nowym Sączu. Mężczyznę zatrzymali policjanci Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, a gdy wytrzeźwiał zajęli się nim policjanci z Wydziału Kryminalnego.
Zebrany przez policjantów obszerny materiał dowodowy, poparty przeprowadzeniem licznych czynności procesowych, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu rozboju (art. 280§1 kodeksu karnego), za co grozi do 12 lat więzienia. Mężczyźnie grozi jednak wyższy wymiar kary, z uwagi na to, że działał w warunkach multirecydywy i był już karany za podobne przestępstwa.
Policjanci wnioskowali też do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dzisiaj sąd przychylił się do tego wniosku i 38-latek na początek trafi do aresztu na 3 miesiące.
Nadal trwają intensywne czynności w tej sprawie, dlatego policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

źródło: Komenda Miejska policji w Nowym Sączu