Przejdź do treści


Krynica-Zdrój. Policjanci zatrzymali trzech włamywaczy

jeden z zatrzymanych mężczyzny, obok umundurowany policjant

Trzech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży w domu na terenie Krynicy-Zdroju, zostało zatrzymanych przez lokalną policję. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczesnym rankiem 24 marca w jednym z domów na terenie Krynicy-Zdroju doszło do kradzieży z włamaniem. Skradziono elektronarzędzia, jednak lokalna policja natychmiast podjęła czynności w celu ustalenia i zatrzymania sprawców. Dzięki nagraniom z kamer monitoringu, funkcjonariusze zdołali szybko zidentyfikować trzech młodych mężczyzn z Krynicy-Zdroju w wieku od 21 do 24 lat, którzy zostali podejrzani o dokonanie tego przestępstwa.

Najmłodszy z nich został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W domu najstarszego policjanci znaleźli piłę spalinową, wiertarkę i młotek, które pochodziły z porannego włamania. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie gminy Muszyna, kiedy jechał samochodem. Natomiast gdy mundurowi przyjechali do domu 22-latka, ten ukrył się na poddaszu w wąskiej przestrzeni między ścianą a dachem, do której prowadziły małe drzwiczki. Jak się później okazało powodem takiego zachowania młodego mężczyzny, był fakt, że był on osobą poszukiwaną celem doprowadzenia do zakładu karnego w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami i wykroczeniami, chodzi m.in. o kradzieże oraz użycie w bójce niebezpiecznego narzędzia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kryniccy policjanci przedstawili trzem podejrzewanym zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawiania wolności. 22-latek został przewieziony do zakładu karnego.

/źródło: KMP Nowy Sącz