Przejdź do treści

Krynica-Zdrój. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 46-latka

nieumundurowany policjant prowadzi zatrzymanego wewnątrz budynku krynickiego komisariatu - zdjęcie ilustracyjne

Kryniccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni temu pobili 46-letniego mieszkańca gminy Muszyna. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 11 marca kilkanaście minut przed godziną 2 w nocy, w rejonie jednego z lokali gastronomicznych w Krynicy-Zdroju. Dwóch sprawców przytrzymując 46-latka, miało uderzać go pięściami i kopać. Kiedy policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu, pomimo braku zawiadomienia od pokrzywdzonego, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dzięki zapisom kamer miejskiego monitoringu policjanci wpadli na trop dwóch młodych mężczyzn odpowiedzialnych za pobicie. Dotarli również do pokrzywdzonego 46-letniego mieszkańca gminy Muszyna, który potwierdził, że faktycznie tej nocy został pobity. Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

W efekcie tych działań policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Jak się okazało byli to mieszkańcy Krynicy-Zdroju w wieku 22 i 25 lat. Obydwaj usłyszeli zarzut udziału w pobiciu 46-latka, którego narazili na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za spowodowanie u pokrzywdzonego lekkich obrażeń ciała grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.