Przejdź do treści

Krynica-Zdrój. Policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże

Komisariat Policji w Krynicy Zdroju

Policjanci z Krynicy-Zdroju zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże, do których od kilku miesięcy dochodziło na terenie uzdrowiska.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać 51-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kliku kradzieży z włamaniem. Wszystkie zdarzenia miały miejsce w okresie od 18 listopada 2019 roku do 28 kwietnia br. na terenie Krynicy-Zdroju. Do części domów mężczyzna się włamał, inne okradł wykorzystując niezamknięte drzwi, do kolejnych dwóch bezskutecznie próbował wejść. Jego łupem padały najczęściej pieniądze, złota biżuteria oraz portfele i dokumenty. Właściciele skradzionych przedmiotów oszacowali swoje straty na ponad 14 tysięcy złotych.

Teraz mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem, usiłowanie włamań oraz kradzieże – w tym również kart bankomatowych i dokumentów, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok może być jednak bardziej surowy z uwagi na fakt, że 51-latek był już karany za podobne przestępstwa.

/źródło: KMP Nowy Sącz