Krynica-Zdrój: Apartamenty na wynajem

Opublikowano 23 października 2018 przez
Krynica-Zdrój: Apartamenty na wynajem
Krynica-Zdrój – fot. Maciej Berowski

Wynajęcie mieszkania w Krynicy- Zdroju na dłuższy okres jest trudne i wiąże się z sporymi kosztami. Nic w tym dziwnego ponieważ jest to znany kurort, do którego zwłaszcza w sezonie zimowym i latem przyjeżdża wielu gości z całej Polski, bez trudu można tutaj spotkać także Słowaków, Rosjan a nawet gości z Wielkiej Brytanii i innych krajów Europy zachodniej.


Cena za wynajem kawalerki o powierzchni 25 – 30 metrów kwadratowych w starszym budownictwie to koszt około 600 zł miesięcznie. Do tego doliczyć trzeba czynsz i opłaty za media (prąd, woda, ogrzewanie). Za wynajęcie jednopokojowej kawalerki w nowoczesnym apartamentowcu zapłacimy nawet 1200 zł miesięcznie co w sumie, po doliczeniu czynszu i mediów oznacza koszt w wysokości 1500 – 1800 złotych na miesiąc. Z kolei odstępne za 40-metrowe mieszkanie z dwoma pokojami to nawet 1500 zł. Cena zależna jest oczywiście od wyposażenia mieszkania i jego lokalizacji.

Im większe mieszkanie tym wyższa cena wynajmu, duży wpływ na jej wysokość mają także udogodnienia w budynku, takie jak winda, parking podziemny i lokalizacja. Najdroższe są apartamenty w centrum Krynicy-Zdroju oraz te z widokiem. Nic w tym dziwnego ponieważ mieszkań w centrum nie ma zbyt wiele a koszt ich zakupu, czy to na rynku pierwotnym, czy wtórnym przypomina raczej ceny w Krakowie lub Warszawie.