Przejdź do treści

Kradnąc portfele popełniły 70 przestępstw. Sądeccy policjanci ukrócili ich przestępczy proceder

fot. materiały własne

Sądeccy policjanci zatrzymali dwie mieszkanki Sądecczyzny, które na terenie Małopolski, Śląska i Podkarpacia dopuściły się licznych kradzieży kieszonkowych i włamań do bankomatów.

Policjanci przez kilka miesięcy prowadzili intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców licznych kradzieży kieszonkowych, do których dochodziło na terenie trzech województw. Jak się później okazało, były za nie odpowiedzialne dwie mieszkanki Sądecczyzny w wieku 48 i 54 lat.

Ich łupem najczęściej padały portfele z gotówką, dokumentami oraz kartami debetowymi i kredytowymi, przy pomocy których dokonywały kradzieży pieniędzy z bankomatów. Przestępczy proceder trwał ponad rok, a kradzieże miały miejsce na terenie obiektów handlowych w Nowym i Starym Sączu, Limanowej, Krakowie, Katowicach, Jaworznie, Jordanowie, Myślenicach, Dębicy, Krośnie, Gorlicach, Stalowej Woli, Strzyżowie, Sędziszowie Małopolskim, Zatorze, Trzebini, Dąbrowie Tarnowskiej, Ropczycach, Lesku, Andrychowie, Olkuszu, Nowym Targu, Bieczu, Makowie Podhalańskim, Tarnobrzegu i Zakopanem.

Jak informuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci zarzucili kobietom popełnienie łącznie 70 przestępstw – 39 kradzieży pieniędzy, dokumentów i kart bankomatowych oraz 31 kradzieży z włamaniem do bankomatów*, za co zgodnie z zapisami kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Wobec 54-latki, która popełniała przestępstwa w warunkach recydywy Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

/źródło: KMP Nowy Sącz