Kradnąc portfele popełniły 70 przestępstw. Sądeccy policjanci ukrócili ich przestępczy proceder

Opublikowano 17 stycznia 2020 przez
Kradnąc portfele popełniły 70 przestępstw. Sądeccy policjanci ukrócili ich przestępczy proceder

Sądeccy policjanci zatrzymali dwie mieszkanki Sądecczyzny, które na terenie Małopolski, Śląska i Podkarpacia dopuściły się licznych kradzieży kieszonkowych i włamań do bankomatów.

Policjanci przez kilka miesięcy prowadzili intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców licznych kradzieży kieszonkowych, do których dochodziło na terenie trzech województw. Jak się później okazało, były za nie odpowiedzialne dwie mieszkanki Sądecczyzny w wieku 48 i 54 lat.

Ich łupem najczęściej padały portfele z gotówką, dokumentami oraz kartami debetowymi i kredytowymi, przy pomocy których dokonywały kradzieży pieniędzy z bankomatów. Przestępczy proceder trwał ponad rok, a kradzieże miały miejsce na terenie obiektów handlowych w Nowym i Starym Sączu, Limanowej, Krakowie, Katowicach, Jaworznie, Jordanowie, Myślenicach, Dębicy, Krośnie, Gorlicach, Stalowej Woli, Strzyżowie, Sędziszowie Małopolskim, Zatorze, Trzebini, Dąbrowie Tarnowskiej, Ropczycach, Lesku, Andrychowie, Olkuszu, Nowym Targu, Bieczu, Makowie Podhalańskim, Tarnobrzegu i Zakopanem.

Jak informuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci zarzucili kobietom popełnienie łącznie 70 przestępstw – 39 kradzieży pieniędzy, dokumentów i kart bankomatowych oraz 31 kradzieży z włamaniem do bankomatów*, za co zgodnie z zapisami kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Wobec 54-latki, która popełniała przestępstwa w warunkach recydywy Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

/źródło: KMP Nowy Sącz