Przejdź do treści

Kradli paliwo z maszyn budowlanych. Na gorącym uczynku zatrzymali ich grybowscy policjanci

Radiowóz - KMP Nowy Sącz

Czterech młodych mężczyzn postanowiło pod osłoną nocy ukraść paliwo ze zbiorników maszyn stojących na terenie budowy w gminie Grybów. Ich złodziejski plan się nie powiódł, bo na gorącym uczynku zostali zatrzymani przez grybowskich policjantów.

Do zdarzenia doszło w środę, 26 sierpnia około godziny 23 w gminie Grybów. Wówczas dwaj mieszkańcy powiatu nowosądeckiego z dwoma mieszkańcami powiatu gorlickiego zakradli się w pobliże maszyn stojących na terenie budowy, następnie wyłamali korki wlewu paliwa do dwóch koparek, po czym wypompowali ze zbiorników olej napędowy, a napełnioną nim stalową beczkę zapakowali do bagażnika samochodu. Kiedy złodzieje zauważyli przejeżdżający obok patrol Policji, uruchomili swój pojazd i próbowali odjechać, co wzbudziło zainteresowanie mundurowych. Funkcjonariusze natychmiast uniemożliwili im dalszą jazdę i wylegitymowali nerwowo zachowujących się mężczyzn. Zatrzymani na gorącym uczynku początkowo twierdzili, że kupili olej na stacji paliw, ale po tym jak mundurowi zobaczyli sprzęt wykorzystywany do kradzieży paliwa ze świeżymi śladami oleju napędowego, nie mieli żadnych wątpliwości, co do jego pochodzenia.

Wszyscy mężczyźni trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych sądeckiej komendy, a podczas dalszych rozmów z policjantami przyznali się do wypompowania z maszyn łącznie 60 litrów paliwa. Teraz złodziejski kwartet odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz