Przejdź do treści


Kradła portfele, dowody osobiste i karty bankomatowe najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami

kieszonkowiec - fot. KMP w Nowy Saczu

Sądeccy policjanci zatrzymali 54-latkę, która od 1 lutego do 12 kwietnia br. ukradła cztery portfele, w których znajdowało się łącznie 6848 złotych, a także sześć dowodów osobistych oraz trzy karty bankomatowe. Na swoje ofiary wybierała klientów marketów, drogerii, a nawet placówki bankowej, w Dąbrowie Tarnowskiej, Starym Sączu, Bieczu oraz w Nowym Sączu.

W toku realizowanych czynności policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy ustalili i zatrzymali 54-latkę. Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży, w tym także kradzieży kart bankomatowych oraz posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Z racji tego, że kobieta część przestępstw popełniła w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności, a dodatkowo czynów tych dopuściła się w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej sześciu miesięcy kary za podobne przestępstwo, dlatego sąd może orzec zwiększony wymiar kary. – informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Kobieta najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

/źródło: KMP Nowy Sącz