Przejdź do treści


Konkurs fotograficzny “Nowy Sącz w obiektywie”

fot. Nowy Sącz Info

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem “Nowy Sącz w obiektywie”.

Do konkursu można zgłaszać fotografie pasujące do jednej z dwóch kategorii:

  • Wydarzenia – zdjęcia dokumentujące to, co dzieje się w naszym mieście, przedstawiające zarówno życie codzienne, jak i imprezy okolicznościowe, niezwykłe wydarzenia, etc.
  • Obraz miasta – zdjęcia ukazujące miejsca, architekturę, przyrodę, krajobraz Nowego Sącza. Wszelkie uchwycone kadry muszą zamykać się w przestrzeni miasta.

– Celem konkursu jest promowanie Nowego Sącza, jego mieszkańców, podejmowanych inicjatyw i zachodzących w mieście zmian – piszą organizatorzy i oczekują na prace ukazujące miasto w ciekawy i oryginalny sposób. Konkurs ma też na celu promowanie nowych talentów fotograficznych i zachętę do dostrzegania piękna w najbliższej okolicy.

Zgładzenie prac:

Konkurs ma charakter otwarty,  udział w nim może wziąć każdy. W przypadku osób niepełnoletnich organizatorzy wymagają pisemnej zgody rodziców (opiekunów). Zdjęcia będą przyjmowane od 2 października bieżącego roku. Warto je zrobić już teraz, wakacje są ku temu znakomitą okazją, a ciekawych wydarzeń w naszym mieście nie brakuje. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie cztery różne zdjęcia w każdej kategorii w formacie nie mniejszym niż: 297 mm x 210 mm i maksymalnym: 300 mm x 400 mm. Zgłoszone na konkurs fotografie nie mogą być przetworzone elektronicznie lub poprzez fotomontaż. Prace powinny być na odwrocie odpowiednio opisane (patrz regulamin).

Nagrody:

Nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w każdej z kategorii wynosi 700 złotych. Organizatorzy gwarantują także obecność zwycięskich prac na wystawie pokonkursowej “Tak było – Nowy Sącz 2017”. Wszelkie szczegóły na stronie Sądeckiej Biblioteki Publicznej www.sbp.nowysacz.pl.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

Źródło: Sądecka Biblioteka Publiczna