Przejdź do treści

Koncert Requiem dla Katynia „Polskie serce pękło” w wykonaniu Duetu Yanistan – Kasprowicz i Marinczenko

Koncert Requiem dla Katynia "Polskie serce pękło" w wykonaniu Duetu Yanistan - Kasprowicz i Marinczenko

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na koncert Requiem dla Katynia „Polskie serce pękło” w wykonaniu Duetu Yanistan – Kasprowicz i Marinczenko, który odbędzie się 10 kwietnia, godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sącz.

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, t. j. akordeon, mandolina, pianino i oczywiście gitary, zmienianie przez wykonawców podczas koncertu, niebywale urozmaica brzmienie, które eliminuje monotonność występu, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty.
Podczas koncertu duet wykona utwory z repertuaru Stanisława Grzesiuka, utwory lwowskie, pieśni Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego.

Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu odbywającego się od 2011 r. poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem” i wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni” oraz dyrektor artystyczny koncertów m.in. „Nocy Bardów” podczas Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.

Stanisław Marinczenko – “wielowymiarowy” muzyk, multiinstrumentalista (gitary, pianino, buzuki, akordeon, mandolina, harfa…) Aktywnie udzielający się w wielu gatunkach muzycznych, poza piosenką literacką można usłyszeć jego dźwięki w klimatach irlandzkich, elektrogotyku…

Bilety w cenie cena: 30 zł / 20 zł z karta nowosądeczanina, do kupienia na stronie https://www.mok.nowysacz.pl/…/duet-yanistan-polskie…/