Przejdź do treści


Koncert muzyki jazzowej w MOK na scenie wystąpi Gosia Sarata z zespołem

W piątek 19 lutego w ramach z cyklu „MOK Unplugged” w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędzie się koncercie pt. „IT’S TIME FOR JAZZ”. Na sennie wystąpi Gosia Sarata z zespołem.

IT’S TIME FOR JAZZ, projekt, który powstał z zamiłowania do muzyki jazzowej. Specjalnie zaaranżowane na tą okazję najpopularniejsze utwory Elli Fitzgerald, Niny Simone, Carmen McRae, Franka Sinatry wybrzmiewają dzięki osobistym opracowaniom wokalnym i interpretacyjnym oraz oryginalnej barwie głosu wokalistki. Wraz z fenomenalną grą muzyków tworzą nową i niepowtarzalną jakość.

“Lubimy piosenki, które gdzieś, kiedyś słyszeliśmy, często nucimy je pod nosem, kojarzą nam się z różnymi sytuacjami życiowymi. To standardy muzyki znane na całym świecie. Cieszę się, że mogę śpiewać utwory najwybitniejszych wokalistów wszech czasów, te melodie od zawsze mnie zachwycały, poruszały emocje. Chce nadać im nowy kształt, chcę stać się ich częścią…” Gosia Sarata

Skład: Kamila Drabek – kontrabas, Kuba Banaszek – fortepian, Marcin Konieczkowicz – saksofon, Gosia Sarata – wokal

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/275961833952416

Gosia Sarata

Wokalistka, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureatka pierwszej nagrody na 44. Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu 2017.

Brała udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach wokalnych, znajdując uznanie w ocenach jurorów i zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia m.in.: MSWJ Zamość (I miejsce), Festiwalu „Pejzaż bez Ciebie” Toruń (Finalistka), Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” Częstochowa (I miejsce), Ogólnopolski Konkurs “Piosenka w Meloniku” Rzeszów (II miejsce), Wiosenne Spotkania Jazzowe Strzyżów (Wyróżnienie Osobowość Artystyczna).

Uczestniczyła w wielu wydarzeniach kulturalnych emitowanych w radiu i telewizji, odbywających się na terenie całego kraju wspólnie z artystami m.in.: Grażyną Łobaszewską, Bogdanem Hołownią, Markiem Bałatą, Kazimierzem Jonkiszem, Wojciechem Karolakiem, Wojciechem Majewskim, Bogdanem Kierejszą, Stanleyem Breckenridge, Melanie Charles, Romanem Kołakowskim, Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Markiem Piekarczykiem, Krzysztofem Cugowskim, Piotrem Cugowskim, Natalią Sikorą.

Brała udział w warsztatach muzycznych, aktorskich i poetyckich szkoląc swoje umiejętności w klasach prowadzonych przez Lorę Szafran (PL), Melanie Charles (USA), Stanleya Breckenridge’a (USA), Marka Bałatę (PL), Romana Kołakowskiego (PL).

Współpracuje z wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej, Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, Sądecką Orkiestrą Symfoniczną, Polskim Związkiem Esperanto. Jest zapraszana do udziału w różnych widowiskach muzycznych : “Promieniowanie Ojcostwa”, “Stachura, Waits, Cohen, Poeci w Dolinie Sanu”, “Fantazja Filmowa” i wielu innych.