Przejdź do treści


Komunikacyjny paraliż Nowego Sącza – Utrudnienia w ruchu w czasie Tygodnia Misyjnego

Ratusz w Nowym Sączu - Fot. Maciej Berowski

Mieszkańcy Nowego Sącza nie zdążyli jeszcze zapomnieć o problemach komunikacyjnych, związanych z tegorocznym Tour de Pologne, a wszystko wskazuje na to że w tym tygodniu czeka ich powtórka.

W związku z organizacją Tygodnia Misyjnego w najbliższy czwartek (21 lipca) odbędzie się przemarsz pielgrzymów ze stadionu Sandecji do bazyliki św. Małgorzaty – od godz. 18:00 czasowo wyłączone zostaną z ruchu ulice Kilińskiego, rondo pod szpitalem, Młyńska, Długosza i Kościuszki oraz ulica Jagiellońska i Rynek na czas dojścia pochodu do bazyliki.

Najgorsza sytuacja będzie najprawdopodobniej w sobotę (23 lipca) gdyż o godzinie 12:00 z sądeckiego rynku wyruszy pielgrzymka pod ołtarz papieski w Starym Sączu. Na czas przejścia pielgrzymki zamknięte zostaną ulice: Jagiellońska, św. Kunegundy i Węgierska. Oznacza to najprawdopodobniej gigantyczne problemy komunikacyjne.Ulica Węgierska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Piramowicza do ronda w Starym Sączu w godz. 13:00 – 21:00. Ulicą Węgierską będą kursowały wyłącznie autobusy komunikacji zbiorowej na trasie: Rafa – rondo w Starym Sączu.

24 lipca (niedziela) w związku z koncertem, który odbędzie się na płycie sądeckiego Rynku – w godz. 17:00 – 22:00 wyłączony z ruchu zostanie Rynek i ul. Lwowska na odcinku od ul. Matejki do Rynku. Będzie natomiast możliwy przejazd samochodem na linii ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Dunajewskiego.

źródło: Urząd Miasta Nowego Sącza