Komendant KM PSP w Nowym Sączu Janusz Basiaga odszedł na emeryturę

Opublikowano 15 lutego 2017 przez
Komendant KM PSP w Nowym Sączu Janusz Basiaga odszedł na emeryturę

Dzisiaj (15 stycznia) odbyło się uroczyste zdanie obowiązków przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Janusza Basiagę. Podsumowano także działalność Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Na spotkaniu obecny był m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Franciszek Kantor.
– Z okazji przejścia na emeryturę serdecznie dziękuję Panu za wieloletnią owocną współpracę z władzami Powiatu Nowosądeckiego – mówił starosta Marek Pławiak. – Zawsze był Pan przyjacielem i niezawodnym współpracownikiem samorządu, a w pracach Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zawsze służył Pan swą radą i fachową wiedzą. Działająca pod Pańską komendą, sądecka zawodowa straż pożarna stała się ważną częścią systemu bezpieczeństwa w regionie. Życzę Panu wielu sukcesów, realizacji planów życiowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Mam również nadzieję, że nadal będzie Pan uczestniczyć w życiu publicznym Sądecczyzny i owocnie współpracować z Powiatem Nowosądeckim.
Starszy brygadier Janusz Basiaga rozpoczął Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Krakowie (kadet) w 1984 r. W latach 1986 – 1992 pracował jako starszy instruktor w KW SP Nowy Sącz. Od 1992 do 1998 roku był zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP w Nowym Sączu; a od 1 lipca do 31 grudnia 1998 – pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego PSP w Nowym Sączu. W okresie od 1 stycznia do 20 maja 1999 roku był pełnomocnikiem ds. zniesienia KW PSP w Nowym Sączu, a 21 maja 1999 r. został Komendantem Miejski PSP w Nowym Sączu.
Od jutra, obowiązki komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu będzie pełnił dotychczasowy zastępca – st. bryg. Waldemar Kuźma.
W spotkaniu uczestniczyli m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Franciszek Kantor, prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP: st. bryg. Piotr Konar i st. bryg. Marek Bębenek, wójtowie, burmistrzowie, strażacy, przedstawiciele służb mundurowych.

(olsz) Fot. Maria Olszowska