Przejdź do treści


Kolejny pozew w trybie wyborczym przeciwko Arkadiuszowi Mularczykowi

Andrzej Skupień

Dzisiaj do Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynął pozew przeciwko Arkadiuszowi Mularczykowi – kandydatowi PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tym razem poseł Mularczyk został pozwany w trybie wyborczym za materiały reklamowe w których twierdzi, że jest jedynym kandydatem z Podhala. Pozew złożył Andrzej Skupień związany z Konfederacją.

– Złożyliśmy dzisiaj pozew przeciwko Arkadiuszowi Mularczykowi. W mojej ocenie poseł PiS wprowadza w błąd wyborców twierdząc, że jest jedynym kandydatem z Podhala. Dla mnie jest to bardzo krzywdzące, gdyż zostałem urodzony w Zakopanem i pochodzę z Białego Dunajca, który leży przecież w powiecie tatrzańskim. Dziwi mnie też to, że mój kontrkandydat podaje na swoich banerach wyborczych różne miejsca pochodzenia. Raz jest kandydatem z Ziemi Limanowskiej, raz z Ziemi Sądeckiej, a teraz nawet i z Podhala – mówi Andrzej Skupień.

Andrzej Skupień domaga się aby kandydat Mularczyk usunął z przestrzeni publicznej wszystkie materiały wprowadzające wyborców w błąd, sprostował w mediach nieprawdziwe informacje oraz wpłacił darowiznę na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

W ubiegłym tygodniu Arkadiusz Mularczyk przegrał podobny proces w Nowym Sączu. Wtedy chodziło o materiały wyborcze zawierające stwierdzenie, że jest jedynym kandydatem z Sądecczyzny do Europarlamentu.