Przejdź do treści


Kolejne działania sądeckich policjantów przeciwko brawurze na drogach

kontrola drogowa prowadzona przez policjanta ruchu drogowego, na pierwszym planie nieoznakowany radiowóz

Sądecka policja kolejny raz podjęła intensywne działania mające na celu zwalczanie nieodpowiedzialnego zachowania kierowców na drogach. Nadmierna prędkość oraz brawura za kierownicą są częstymi przyczynami tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Aby temu zapobiec, funkcjonariusze drogówki prowadzili nocne kontrole na terenie Nowego Sącza.

W miniony weekend, w nocy z 14 na 15 kwietnia sądeccy policjanci ruchu drogowego skoncentrowali się głównie na rejonach takich jak al. Józefa Piłsudskiego, ul. Królowej Jadwigi, płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego, Lwowskiej i Bulwaru Narwiku w Nowym Sączu. Efektem ich wysiłków było przeprowadzenie 78 kontroli drogowych i wykrycie 65 wykroczeń. Jak się okazało, przeważająca liczba przypadków dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli 50 mandatów karnych oraz skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie.

Dodatkowo, w trakcie tych działań, funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy z powodu rażącego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Najbardziej rażący przypadek miał miejsce 14 kwietnia, gdy kierowca renaulta poruszał się ulicą Legionów w Nowym Sączu z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h przekraczając limit. Oprócz zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące, policja nałożyła na niego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych. Dodatkowo, funkcjonariusze zatrzymali 11 kierowców, zabierając im dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich zły stan techniczny.