Przejdź do treści

Kociołek Galicyjski  – Wielka uczta w Miasteczku Galicyjskim!

Miasteczko Galicyjskie

30 czerwca Miasteczko Galicyjskie zaprasza na niezwykłe wydarzenie – Kociołek Galicyjski Festiwal ze Smakiem! Od godziny 12:00 do 18:00 czeka na Was mnóstwo atrakcji, w tym gotowanie z finalistą programu MasterChef, pokazy i warsztaty piekarstwa, gry, zabawy oraz muzyka na żywo.

Program Wydarzenia

 • KOCIOŁEK GALICYJSKI – Konkurs Kulinarny
  10:00 – 16:00
  Konkurs kulinarny, w którym lokalni kucharze będą rywalizować o miano najlepszego w regionie. Zachęcamy do kibicowania i podziwiania ich umiejętności.
 • PORT MAGICZNY – Gry i Zabawy dla Dzieci
  12:00 – 18:00
  Teatr Wagabunda zaprasza najmłodszych do udziału w interaktywnych instalacjach rzemieślniczych oraz licznych grach i zabawach. To doskonała okazja, aby dzieci spędziły czas w kreatywny i edukacyjny sposób.
 • GOTOWANIE W WIELKIM KOTLE
  13:00 – 16:00
  Finalista programu MasterChef, Mariusz Szwed, zaprezentuje swoje kulinarne umiejętności podczas specjalnego pokazu. Po pokazie odbędzie się degustacja, w której będzie mogło wziąć udział aż 500 osób. To wyjątkowa szansa, aby spróbować dań przygotowanych przez mistrza kuchni.
 • POKAZ I WARSZTATY PIEKARSTWA
  13:00 – 16:00
  W trakcie tych warsztatów około 200 osób będzie miało okazję nauczyć się tajników piekarstwa pod okiem doświadczonych specjalistów. To doskonała okazja, aby zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę kulinarną.
 • WARSZTATY DLA DZIECI
  13:00 – 17:00
  (Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Miasteczka Galicyjskiego)
  – Pieczenie Proziaków (podcienia ratusza)
  – Zakręcone Lizaki (galeria ratusza)
  Dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w warsztatach, podczas których nauczą się piec tradycyjne proziaki oraz tworzyć kolorowe lizaki.
 • NA FLISIE – Program Artystyczny Zespołu Regionalnego „Dolina Popradu”
  14:00
  Zespół z Piwnicznej Zdroju zaprezentuje program artystyczny, który przeniesie nas w klimaty regionalnej kultury i tradycji.
 • Ogłoszenie Wyników Konkursu Kulinarniego „Kociołek Galicyjski”
  16:30
  Czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym kucharzom. Kto zdobędzie tytuł mistrza?
 • Koncert Zespołu FIŚBANDA
  17:00
  Na zakończenie tego wspaniałego dnia, zespół FIŚBANDA zagra koncert, który na pewno rozgrzeje wszystkich do tańca i zabawy.

/źródło: Muzeum Ziemi Sądeckiej