Przejdź do treści


Kobieta podejrzewana o zabójstwo trafiła do aresztu

fot. pixabay.com

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec 48-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące w związku z zabójstwem 53-letniego mężczyzny.

Jak przekazała naszemu portalowi rzecznik prasowy sądeckiej Policji mł. asp. Justyna Basiaga – 30 lipca br. około godz. 22:40 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednej z podsądeckich miejscowości mężczyzna targnął się na swoje życie, poprzez ugodzenie się nożem. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy w domu jednorodzinnym ujawnili ciało 53-letniego mężczyzny. Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo- śledcza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Policjanci skrupulatnie zabezpieczali każdy ślad, przesłuchiwali osoby, mające jakąkolwiek wiedze na temat tego tragicznego zdarzenia. Do wyjaśnienia sprawy została zatrzymana 48- letnia kobieta. Natomiast w wyniku podjętych czynności oraz po analizie zebranych dowodów policjanci Wydziału Kryminalnego wykluczyli tę wersję zdarzenia i zakwalifikowali czyn jako zabójstwo.

W poniedziałek tj. 1 sierpnia br. kobieta została przewieziona do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie został jej przedstawiony zarzut z art. 148 §1 kk.

Natomiast 2 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Prokuratury Rejonowej zastosował wobec 48-letniej kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu