Już od października na sądeckim PWSZ będzie można studiować na trzech nowych kierunkach

Opublikowano 11 sierpnia 2020 przez
Już od października na sądeckim PWSZ będzie można studiować na trzech nowych kierunkach
Rektorat PWSZ – fot. www.pwsz-ns.edu.pl

Uczelnia uzyskała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie trzech nowych kierunków studiów. Już od października będzie można studiować m.in. na kierunkach: Public Relations i reklama w Instytucie Pedagogicznym oraz Filologię niemiecką i Filologię wschodniosłowiańską w Instytucie Języków Obcych.

Jak czytamy w komunikacie sądeckiej uczelni – Absolwent kierunku Public relations i reklama przygotowany będzie do pracy w instytucjach państwowych i prywatnych w charakterze osoby wyspecjalizowanej w obszarze kreowania wizerunku, prowadzenia właściwej komunikacji społecznej, a także budowania i nadawania przekazów reklamowych.

Z kolei Instytut Języków Obcych (IJO) proponuje od nowego roku akademickiego dwa nowe kierunki studiów  – są to filologia niemiecka i filologia wschodniosłowiańska. Języki niemiecki i rosyjski będą nauczane od podstaw. Niewątpliwą zaletą obu kierunków studiów jest nauka drugiego języka obcego (języka angielskiego lub rosyjskiego na filologii niemieckiej, a na filologii wschodniosłowiańskiej, oprócz języka rosyjskiego, języka ukraińskiego i języka angielskiego lub niemieckiego). Studenci kierunków filologicznych mają również możliwość wyjazdów za granicę w ramach programu Erasmus+, a także odbywają praktyki zawodowe, podczas których sprawdzają, nabywają i rozwijają swoje umiejętności zawodowe i językowe.

Aktualnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu można studiować w 6 instytutach na 18 kierunkach pierwszego stopnia, 6 kierunkach drugiego stopnia i 2 kierunkach jednolitych studiów magisterskich.

/źródło: PWSZ w Nowym Sączu