Przejdź do treści


Już jutro specjaliści będą bezpłatnie sprawdzać stan techniczny samochodów

Spannung einer Autobatterie prüfen - messen

Nowy Sącz, 13 lipca 2018 – Lato za kierownicą to nie tylko czyszczenie klimatyzacji, ale również weryfikacja ustawienia świateł, stanu ogumienia czy hamulców. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych, ProfiAuto wraz z lokalnym partnerem Carex przeprowadzą bezpłatną akcję dla kierowców. W sobotę, 14 lipca, w godzinach 10-16 na parkingu przy CH Gołąbkowice (ul. Prażmowskiego 11), kierowcy będą mogli sprawdzić sprawność samochodu przed planowanym wakacyjnym wyjazdem oraz zasięgnąć fachowej porady związanej z przygotowaniem pojazdów do letniego sezonu.
W mobilnym namiocie serwisowym ProfiAuto PitStop, w ramach bezpłatnego przeglądu samochodu, mechanicy skontrolują poziom płynów eksploatacyjnych i oleju, stan hamulców, stan zawieszenia i jego geometrię, układ kierowniczy, akumulator i układ elektryczny oraz oświetlenie. Przy okazji kontroli elementów zawieszenia sprawdzą, czy nie pojawiły się wycieki. Nowością będą kontrole płynu chłodniczego, a także filtra kabinowego mogącego stanowić pożywkę dla grzybów i pleśni oraz temperatury wrzenia płynu hamulcowego. Układ chłodzący w samochodzie również jest bardzo istotny. Brak odpowiedniej ilości płynu chłodzącego może doprowadzić do przegrzania silnika. To tylko kilka rzeczy, na które specjaliści będą zwracali uwagę kierowców, planujących wyjazd na wakacje samochodem.
– Niskie ciśnienie w oponach, rozładowany akumulator czy brak odpowiedniego poziomu płynów eksploatacyjnych to jedne z najczęstszych usterek wykrywanych podczas PitStopu, który już po raz drugi w tym roku organizujemy wspólnie z ProfiAuto. Wielu z nich można uniknąć, wykonując regularny przegląd, dlatego zachęcamy kierowców do udziału w naszej akcji i sprawdzenia, czy ich auta są przygotowane do wakacyjnych wojaży – mówi Marcin Porębski, przedstawiciel firmy Carex, która jest lokalnym partnerem akcji.
ProfiAuto PitStop to także okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników biorących udział w akcji czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA oraz CAREX.
/www.profiauto.pl