Przejdź do treści

Już 179 wykrytych przypadków koronawirusa na Sądecczyźnie

Koronawirus COVID-19 - fot. pixabay.com

Od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 na Sądecczyźnie odnotowano 179 przypadków zakażeń. W sobotę Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie opublikował najnowszy raport na temat koronawirusa. Z opublikowanych danych wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie u kolejnych 13 osób z powiatu nowosądeckiego oraz 4 osób z Nowego Sącza.

Sytuacja epidemiologiczna na Sądecczyźnie pogarsza się z dnia na dzień. W piątek  Wójt Gminy Podegrodzie poinformował, że w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa Urząd Gminy Podegrodzie ponownie ogranicza swoją działalność tylko do formy telefonicznej i mailowej.

W sobotę władze Starego Sącza, zapowiedziały, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u pracownicy Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, od poniedziałku (6 lipca) przywrócone zostaną obostrzenia sanitarne w Urzędzie Miejskim. Do budynku będzie można wejść jedynie w sprawach pilnych. Pozostałe będzie można załatwić wyłącznie telefonicznie lub przez Internet.

Nabożeństwa w kościele parafialnym i w kaplicach Parafii Rzymsko-Katolickiej Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu – Zawadzie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu zostały zawieszone do odwołania. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednego z kapłanów, który w ostatnim czasie przebywał na plebanii.