Przejdź do treści


Just: Dachowanie samochodu osobowego

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Z uwagi na złe warunki atmosferyczne, sądeccy policjanci apelują do kierowców o rozwagę, ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych i atmosferycznych.

Jaki finał może mieć nieprzestrzeganie tych zasad, przekonała się dzisiaj około 6 rano kierująca daewoo. Będąc na Juście nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, przez co na łuku drogi straciła panowanie na pojazdem, zjechała z jezdni na pobocze, uderzyła w znak drogowy, a następnie dachowała. Na szczęście, mimo, że samochód uległ znacznemu zniszczeniu, trójce podróżujących nic się nie stało. Kierująca była trzeźwa, a policjanci ukarali ją mandatem karnym.

Funkcjonariusze zalecają również, by kierujący zachowali odpowiednią odległość od poprzedzającego ich pojazdu, tak, by w przypadku hamowania nie dopuścić do zderzenia.

Apel kierowany jest także do pieszych, którzy by uniknąć potrącenia, powinni przechodzić przez jezdnię w znacznej odległości od nadjeżdżających pojazdów, ponieważ długość drogi ich hamowania jest w takich warunkach atmosferycznych znacznie wydłużona.

 źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu