Przejdź do treści


Jubileusz 65-lecia Grupy Krynickiej GOPR

Jubileusz 65-lecia Grupy Krynickiej GOPR - Fot. Maria Olszowska

Wczoraj w Krynicy-Zdroju odbył się jubileusz 65-lecia Krynickiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z tej okazji starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał duże Złote Jabłko Sądeckie dla Grupy Krynickiej GOPR oraz nagrodę w wysokości 5 tys. złotych. W spotkaniu, które odbyło się w Pijalni w Krynicy-Zdroju wzięli udział goprowcy z całej Polski.

Starosta wraz z członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marianem Rybą wręczyli też Złote Jabłka Sądeckie dla wyróżniających się ratowników Grupy GOPR, otrzymali je: Robert Kogut, Grzegorz Sus, Janusz Rutka, Łukasz Smetana, Piotr Maślanka i Roman Hasior. Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali: Maciej Więcek, Marek Kotarba, Tomasz Kościsz i Antoni Piotrowski.

– Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa odpoczywających w regionie turystów oraz mieszkańców Sądecczyzny – mówił starosta. – Wasza praca jest trudna i niebezpieczna, wymaga wielkiej wiedzy i umiejętności. Nie zważając na to, codziennie ratujecie ludzkie życie i zdrowie. Bardzo za to dziękuję!

Starosta Nowosądecki również został wyróżniony. Szef Krynickiej Grupy GOPR Michał Słaboń odznaczył go Odznaką Honorową za Zasługi dla Ratownictwa Górskiego. Odznaczono też Ryszarda Wąsowicza – kierownika Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, który na co dzień współpracuje ze służbami i inspekcjami.

(olsz)
Fot. Maria Olszowska