Przejdź do treści


Jubileusz 50-lecia istnienia internatu w Starym Sączu

Jubileusz 50-lecia istnienia internatu w Starym Sączu - fot. Maria Olszowska

Dzisiaj odbyły się uroczystości z okazji 50-lecia Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu. W uroczystościach z tej okazji wzięli udział między innymi: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk i członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba.

Jubileusz rozpoczęła msza św. Kościele Św. Elżbiety Węgierskiej, po której goście przeszli do budynku CKiS im. Ady Sari.

Starosta Marek Pławiak przyznał duże Złote Jabłko Sądeckie dla Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu „z okazji Jubileuszu 50-lecia w podziękowaniu za wieloletnią pracę pedagogiczną i wychowawczą, a dyrektor placówki – Lucyna Dybiec – otrzymała list gratulacyjny.

Składam serdeczne gratulacje z okazji Jubileuszu 50-lecia Internatu. To wielkie święto w życiu całej społeczności. Wasza placówka dla wielu uczniów starosądeckich szkół na czas nauki stawała się drugim domem. Znana jest z dobrej opieki i solidnej pracy wychowawczej, zawsze cieszyła się renomą i szacunkiem – mówił starosta Marek Pławiak. – Z okazji Jubileuszu, życzę kadrze pedagogicznej, wszystkim pracownikom, uczniom i rodzicom, realizacji planów życiowych, dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
fot. Maria Olszowska