Przejdź do treści


Jesienna aura nie sprzyja Sądeckim kierowcom

Wypadek ul. Węgierskiej - fot. KM PSP w Nowym Sączu

Intensywne opady deszczu i coraz krótszy dzień sprawiają że warunki drogowe stają się coraz trudniejsze. Tylko w ostatnią niedziele strażacy z komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu usuwali skutki aż trzech zdarzeń drogowych.

Do pierwszego doszło tuż po godzinie czternastej pod wiaduktem kolejowym na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu – W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie 9 osób, poszkodowany został mężczyzna, ruch drogowy odbywał się w tym miejscu wahadłowo.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 15:30 w Nawojowej – Na drodze krajowej K75 doszło tam do zderzenia się dwóch pojazdów. Osoby podróżujące samochodami opuściły pojazdy o własnych siłach i nie zgłaszały żadnych dolegliwości.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny dwudziestej na Rondzie Solidarności w Nowym Sączu – W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zostały zablokowane dwa pasy ruchu na rondzie w kierunku na Limanową a jedna poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala.

W związku z jesienną aurą i pogarszającymi się warunkami drogowymi przypominamy wszystkim kierowcom o zachowaniu należytej ostrożności a także o konieczności wymiany opon samochodowych na zimowe.

fot. KM PSP w Nowym Sączu