Jechał ponad 120 km/h w terenie zabudowanym mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu

Opublikowano 12 stycznia 2021 przez
Jechał ponad 120 km/h w terenie zabudowanym mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu
Policjant z laserowym miernikiem prędkości, w tle przejeżdżający samochód/Zdjęcie ilustracyjne – fot. KMP Nowy Sącz

Policjanci ruchu drogowego sądeckiej komendy kilka dni temu zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który w terenie zabudowanym jechał 122 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Jak się okazało kierowca miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

– Kiedy kilka dni temu około godziny 16 na terenie gminy Łososina Dolna funkcjonariusze prowadzili statyczną kontrolę prędkości, ich uwagę zwrócił kierowca, który bardzo szybko poruszał się volkswagenem. Pomiar wskazał 122 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość, z uwagi na teren zabudowany, wynosiła 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się okazało brawurowa jazda nie była jego jedynym przewinieniem, ponieważ badanie na trzeźwość wykazało, że ma on w organizmie blisko 1 promil alkoholu. – Informuje Aneta Izworska z sądeckiej Policji.

Surowe konsekwencje lekkomyślności
Tym razem na szczęście nikt nie ucierpiał, ale kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości bardzo często jest przyczyną tragedii. Dlatego lekkomyślny kierowca  volkswagena musi liczyć się z surową karą. Policjanci za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali kierowcy prawo jazdy, ukarali go także mandatem i 10 punktami karnymi. To jednak nie koniec, ponieważ za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem, gdzie grożą mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł do 60 tys. zł.

/źródło: KMP Nowy Sącz