Przejdź do treści

Jechał 170 km/h w terenie zabudowanym – kierowca Jeepa stracił prawo jazdy

na wyświetlaczu w bagażniku nieoznakowanego radiowozu widoczny czerwony napis POLICE

Patrol sądeckiej grupy SPEED zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Jeepa, który w miejscowości Rożnów jechał z zawrotną prędkością 168 km/h. Przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o prawie 120 km/h, co spowodowało natychmiastową interwencję policji.

Około godziny 17:20 policjanci patrolujący drogę w Rożnowie zauważyli samochód marki Jeep poruszający się znacznie powyżej dozwolonej prędkości. Wideorejestrator wskazał 168 km/h, co oznaczało przekroczenie limitu prędkości o 118 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli.

stopklatka z nagrania z wideorejestratora
fot. KMP Nowy Sącz

55-letni kierowca, mieszkaniec województwa śląskiego, został natychmiast pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące oraz ukarany 15 punktami karnymi. Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej kilkukrotnie łamał przepisy dotyczące prędkości. Sprawą tego pirata drogowego zajmie się teraz sąd, który zdecyduje o dalszych sankcjach wobec niego. Oprócz tymczasowej utraty prawa jazdy, grozi mu także grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz możliwość utraty prawa jazdy na dłuższy okres z uwagi na przekroczenie limitu punktów karnych.

Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym to jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych, niosące za sobą ogromne ryzyko dla wszystkich uczestników ruchu. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, aby uniknąć tragicznych w skutkach zdarzeń.

/źródło: KMP Nowy Sącz