Przejdź do treści


Inwentaryzacja źródeł ciepła na paliwa stałe w Nowym Sączu

piec

Prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel ogłosił, że w najbliższym czasie w mieście zostanie przeprowadzona inwentaryzacja źródeł ciepła na paliwa stałe. To ważne przedsięwzięcie ma na celu zebranie dokładnych informacji na temat sposobów ogrzewania mieszkań i domów przez mieszkańców Nowego Sącza.

Inwentaryzacja zostanie przeprowadzona przez pracowników Urzędu Miasta oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Osoby te będą posiadały upoważnienia od prezydenta oraz identyfikatory ze zdjęciem, co zapewni ich autentyczność i rozwieje ewentualne wątpliwości mieszkańców co do ich tożsamości i uprawnień.

Głównym celem inwentaryzacji jest uzyskanie szczegółowych danych na temat liczby i rodzaju urządzeń grzewczych na paliwa stałe, takich jak piece na węgiel i drewno. Zebrane informacje będą nieocenione w planowaniu dalszych działań związanych z poprawą jakości powietrza w Nowym Sączu. W ramach walki ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza, miasto planuje podjąć kroki w celu modernizacji systemów grzewczych oraz wsparcia mieszkańców w przechodzeniu na bardziej ekologiczne źródła ciepła.

/źródło: UM NS