Przejdź do treści


Intensywne opady śniegu na Sądecczyźnie. Ponad 200 interwencji strażaków

Samochód osobowy uderzył w barierę ochronną w Muszynce

Od czwartku 19 stycznia na Sądecczyznę powróciła zima. Intensywne opady śniegu sprawiły, że na drogach zrobiło się ślisko. Zalegający śnieg powalał drzewa i uszkadzał linie energetyczne.

W czwartek 19 stycznia strażacy podjęli 29 interwencji, wzywani byli głownie do powalonych drzew i gałęzi. Doszło także do dwóch zdarzeń drogowych. W Chochorowicach samochód ciężarowy zsunął się do rowu. W Muszynce na drodze krajowej nr 75 samochód osobowy uderzył w barierę ochronną. W piątek i sobotę strażacy wzywani byli do 240 interwencji. Większość zgłoszeń związana była z drzewami powalonymi na drogi i linie energetyczne.

W piątek 20 stycznia około godziny 23.15 sądeccy strażacy otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Wawrzka ze względy na zanik prądu doszło do przerwania pracy koncentratora tlenu w jednym domu. Po otrzymani zgłoszenia strażacy z pobliskiej jednostki OSP udali się na miejsce w celu użyczenia butli tlenowej. Jednak w wyniku intensywnych opadów śniegu i trudnych warunków drogowych, samochód pożarniczy zsunął się z jezdni na pobocze i ostatnie 500 metrów ratownicy przeszli pieszo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia uzyskano informację od rodziny, że prawdopodobnie 70 letnia kobieta już nie żyje. Po sprawdzeniu czynności życiowych przez strażaków nie podjęto resuscytacji krążeniowo oddechowej. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz