Przejdź do treści


Inauguracja nowego roku szkolnego w Nowym Sączu

Inauguracja nowego roku szkolnego w Nowym Sączu - fot. www.nowysacz.pl

W Szkole Podstawowej nr 20. w Nowym Sączu odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego, poprzedzona uroczystą mszą św. Uroczystość została połączona z otwarciem nowego oddziału przedszkolnego.

W uroczystości wzięli również udział Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Józef Klimek, dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Dariusz Leśniak, radni miejscy, nauczyciele i uczniowie.

– Drogie dzieci, wasza nauka w szkole to nie jest praca bezpłatna – powiedział Zastępca Prezydenta zwracając się do uczniów. – Otrzymacie za to największe wynagrodzenie, największy kapitał na przyszłość: wiedzę, dobre wychowanie i opiekę.

Jerzy Gwiżdż podkreślił także znaczenie współpracy różnych środowisk uczestniczących w procesie nauczania. – Bardzo zależy nam na tym, żeby w procesie wychowawczym nie było dualizmu. Żeby szkoła współpracowała z rodzicami, a rodzice ze szkołą. Żeby wychowanie było jednolite w takim duchu, w jakim wyrósł nasz naród i my wszyscy.

źródło: www.nowysacz.pl