Przejdź do treści


Handzel podsumował 100 dni swojej prezydentury

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel podsumował 100 pierwszych dni urzędowania w ratuszu. W swoim wystąpieniu mówił o tym co już udało mu się zrobić oraz o planach na najbliższe miesiące.

– Dokonujemy zmian kadrowych na wyższych stanowiskach, przeglądu kompetencji naszych kadr. Odbywa się to bardzo spokojnie i merytorycznie. Staramy się kontaktować ze społeczeństwem. Bezpośrednio, za pomocą Internetu, kontaktuję się z mieszkańcami. Co miesiąc, tak jak obiecałem, jestem dla nich dostępny w sieci, na portalu społecznościowym Facebook- mówił prezydent Ludomir Handzel a następnie przedstawił najważniejsze inwestycje oraz projekty, które są realizowane, lub będą realizowane, przez Urząd Miasta Nowego Sącza.

– Trwają prace nad Dziennym Domem Seniora. Będzie to 60 miejsc dla osób niesamodzielnych w centrum miasta. Mam nadzieję, że ta inwestycja również zasili potencjał Nowego Sącza i jednocześnie tych osób, dla których żywimy największy szacunek – osób starszych, które będą się mogły tam pojawić – podkreślił Ludomir Handzel.

Wspomniał również, że za kwotę 1 800 000 zł powstanie Plac Zabaw Wodnych MOSiR, place zabaw w ramach Otwartej Strefy Aktywności (przy ul. I Brygady, Żywieckiej, Tłoki).

Intensywnie trwają prace nad budową nowego mostu heleńskiego. – Wzmocniliśmy nadzór nad tą inwestycją, jesteśmy w kontakcie z wykonawcami, dokonujemy prawie codziennie wizyt studyjnych. Sam często bywam na budowie, obserwuję postęp prac. Staramy się, by majowy termin oddania mostu został dotrzymany.

Prezydent wspomniał także o kolejnych inwestycjach drogowych, takich jak wymiana nawierzchni ul. Bulwar Narwiku, Krakowskiej oraz budowa parkingu pod „Panoramą” na 86 miejsc.

Slajdy z prezentacji zaprezentowanej podczas konferencji prądowej:

/źródło: UMNS