Przejdź do treści


Grybów: Pożar budynku przy ul. Kościuszki

Pożar budynku przy ul. Kościuszki w Grybowie - fot. KM PSP w Nowym Sączu

13 grudnia około godziny dziewiętnastej Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu otrzymali zgłoszenie o pożarze, który powstał w budynku stolarni znajdującej się w Grybowie przy ulicy Kościuszki.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z pobliskich OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożar obejmował pomieszczenie kotłowni, które znajdowało się w części budynku użytkowanym jako stolarnia. Pożar zagrażał bezpośrednio sąsiednim pomieszczeniom stolarni. W kotłowni występowało intensywne zadymienie. W momencie powstania pożaru w stolarni pracowało sześciu pracowników. Wszyscy oni o własnych siłach opuścili budynek i nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Na miejscu zdarzenia obecny był właściciel stolarni, który odłączył prąd do budynku oraz wraz z pracownikami podjął nieskuteczną próbę ugaszenia palącego się drewna składowanego w kotłowni. Działania strażaków oprócz gaszenia pożaru polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu budynku stolarni pod kątem obecności ludzi.

Po dogaszeniu pożaru sprawdzono cały budynek kamerą termowizyjną, nie stwierdzając zarzewi ognia i miejsc o podwyższonej temperaturze. Przez godzinę od momentu zakończenia działań gaśniczych pomieszczenia stolarni były monitorowane przez pozostały na miejscu zastęp OSP. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad trzy godziny.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu