Przejdź do treści


Grybów. Policjant zatrzymał kobietę, która prowadziła mając w organizmie 1,7 promila alkoholu

Radiowóz z włączonymi światłami -fot. KMP Nowy Sącz

Policjant sądeckiej drogówki jadąc na służbę zatrzymał kobietę, która swoim stylem jazdy zagrażała bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Jak się później okazało, miała w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło 4 grudnia około godziny 5:00. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu jadąc prywatnym samochodem w Grybowie zauważył seata, który zmienił pas ruchu i kierował się wprost na jego pojazd. Funkcjonariusz grupy SPEED, który w ostatniej chwili uniknął zderzenia, postanowił zawrócić i zatrzymać kierującego z uwagi na to, że stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O tej sytuacji funkcjonariusz natychmiast poinformował dyżurnego i poprosił o wsparcie kolegów z miejscowego komisariatu. Jadąc za seatem, policjant z każdą chwilą coraz bardziej utwierdzał się w przekonaniu, że kobieta, która siedziała za kierownicą, jest najprawdopodobniej nietrzeźwa – m.in. przekraczała linię ciągłą na łuku drogi i jechała „wężykiem”. W miejscowości Wojnarowa kierująca zatrzymała seata, po tym jak policjant wielokrotnie dawał jej znaki światłami drogowymi. Mundurowy natychmiast podszedł do pojazdu. Od kobiety wyczuł silną woń alkoholu, w związku z czym nakazał, by wyłączyła silnik i oddała mu kluczyki. Wkrótce na miejsce przybył patrol Policji, a funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości 33-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 1,7 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemie na jaw wyszło, że ma wydaną przez starostę decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz 33-latka poniesie konsekwencje prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

/źródło: KMP Nowy Sącz