Przejdź do treści


Grybów – Policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Zdjęcie ilustracyjne - fot. KMP Nowy Sącz

Już 1,5 godziny po zgłoszeniu, policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali grupę osób, które pobiły w Stróżach trzech młodych mężczyzn. Ponadto, napastnicy uszkodzili ich samochód. Sprawcy usłyszeli zarzuty, popełnione przestępstwa grozi im kara nawet kilu lat więzienia.

3 maja ok. godz. 15.00 do Komisariatu Policji w Grybowie zgłosili się dwaj młodzi mężczyźni, którzy twierdzili, że poprzedniego dnia zostali dotkliwie pobici. W rozmowie z nimi, funkcjonariusze ustalili, że w godzinach nocnych zgłaszający udali się wraz z kolegą do Stróż. Po tym jak zaparkowali samochód na parkingu i wysiedli z auta, zostali napadnięci przez trzech nieznanych im mężczyzn. Sprawcy zaczęli kopać i bić 22-latków oraz 19-latka. Ponadto napastnicy uszkodzili też samochód, którym przyjechała cała trójka, powodując straty na kwotę 3200 złotych.

Pokrzywdzeni nie znali napastników, jednak policjanci zatrzymali pierwszego z nich oraz dziewczynę, która sprowokowała tę sytuację już 1,5 godziny po otrzymanym zgłoszenia. Pozostali dwaj mężczyźnie zostali zatrzymani po kolejnych dwóch godzinach.

Mężczyźni w wieku 23-lata, 21 lat i 19 lat oraz dziewczyna w wieku 17 lat, która podstępem sprowadziła pokrzywdzonych we wskazane miejsce i przyglądała się pobiciu, zostali zatrzymani. Wszyscy odpowiedzą za pobicie z art. 158 par. 1 Kodeksu Karnego, młodzi mężczyźni odpowiedzą dodatkowo za uszkodzenie samochodu z art. 288 par. 1 KK. Wszyscy oskarżeni przyznali do popełnienia zarzucanych im czynów.

/KMP Nowy Sącz