Grybów: Czołowe zderzenie osobówki z autobusem

Opublikowano 20 stycznia 2017 przez
Grybów: Czołowe zderzenie osobówki z autobusem

Wczoraj (tj. 19 stycznia) około godziny 20:30 na drodze krajowej nr 28, w rejonie skrzyżowania ulicy Kościuszki z ulicą Turystyczną w Grybowie, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce samochód znajdował się w rowie, natomiast autobus stał w poprzek jezdni.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący volkswagenem passatem najprawdopodobniej zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autobusem kursowym, relacji Nowy Sącz-Gorlice.
W wyniku zdarzenia cztery osoby podróżujące volkswagenem trafiły do szpitala (dwie do Gorlic, a dwie do Nowego Sącza), natomiast żadna z osób podróżujących autobusem nie korzystała na miejscu z pomocy medycznej.
Działania policjantów z Grybowa i grupy wypadkowej sądeckiej komendy trwały kilka godzin. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, jak również sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze kierowali również ruchem, ponieważ droga była całkowicie zablokowana i zbadali trzeźwość kierowców (trzeźwi). Wszystkie wykonane przez nich czynności oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku. Na miejscu prócz policjantów pracowały również trzy załogi karetki pogotowia i strażacy z OSP Grybów – Biała Wyżna i z Nowego Sącza.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu
fot. KM PSP w Nowym Sączu