Przejdź do treści

Groźny wypadek w Witowicach Dolnych. Droga krajowa nr 75 była zablokowana przez kilka godzin

Groźny wypadek na DK 75 w Witowicach Dolnych

We wtorek, 11 czerwca, o godzinie 15:28 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej nr 75 w Witowicach Dolnych. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, jedna osoba została poszkodowana. Utrudnienie na trasie do Krajowa trwały przez kilka godzin.

Po przybyciu na miejsce, służby ratunkowe stwierdziły, że w pojazdach znajdowali się jedynie kierowcy. Kierowca samochodu osobowego, mimo że był przytomny, został zakleszczony w pojeździe. Kierowca ciężarówki zdołał opuścić swój pojazd samodzielnie i nie odniósł widocznych obrażeń. W wyniku zderzenia nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych z obu pojazdów, co dodatkowo utrudniało sytuację na drodze. Ruch na DK 75 został całkowicie zablokowany w obu kierunkach.

Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz na wykonaniu dostępu do zakleszczonego kierowcy samochodu osobowego przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych i podręcznego sprzętu burzącego. Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie ewakuowano go na noszach typu deska i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce.

Na miejscu pozostał patrol Policji wraz z biegłym sądowym, który prowadził czynności dochodzeniowe. Akcja ratunkowa oraz usuwanie skutków wypadku trwały ponad trzy i pół godziny. Dopiero po tym czasie ruch na drodze krajowej został przywrócony do normy.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz