Funkcjonariusz Straży Granicznej udzielił pomocy mężczyźnie, który doznał ataku padaczki

Opublikowano 26 lutego 2019 przez
Funkcjonariusz Straży Granicznej udzielił pomocy mężczyźnie, który doznał ataku padaczki

Sporo szczęścia miał obywatel Ukrainy, który w piątkowy ranek doznał ataku padaczki na stacji benzynowej w Cyganowicach. Mężczyzna, który wychodził ze stacji benzynowej nagle upadł na ziemię i wpadł w drgawki. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności w tym momencie na stacje benzynową wjechał funkcjonariusz Straży Granicznej, w czasie wolnym od służby.

Funkcjonariusz Straży Granicznej wraz z pracownikiem obsługi stacji benzynowej, zabezpieczyli odpowiednio leżącego mężczyznę przed doznaniem dalszych obrażeń wywołanych konwulsjami. Jednocześnie, natychmiast zostało wezwane pogotowie. Po ustaniu ataku i ułożeniu w pozycji bezpiecznej, poszkodowany mężczyzna został zabezpieczony pod względem termicznym. Gdy jego stan się polepszył, udało się nawiązać z nim kontakt słowny. Okazało się, ze mężczyzna jest obywatelem Ukrainy, który wracał z wczasów na nartach. Cudzoziemiec twierdził, że jest zdrowy i nie przyjmuje żadnych leków. Nie pamiętał natomiast, gdzie jest oraz nie rozpoznawał towarzyszących mu w podróży osób.

Po przybyciu pogotowia, funkcjonariusz SG przekazał załodze ambulansu niezbędne informacje i mężczyznę, który już o własnych siłach wsiadł do karetki. Poszkodowany cudzoziemiec miał dużo szczęścia, ponieważ funkcjonariusz, który udzielał mu pomocy ukończył kurs ratownictwa medycznego (KPP).

/źródło: www.karpacki.strazgraniczna.pl