Przejdź do treści


Fronty meblowe w kuchni – czy drewno to jedyna opcja dla wymagających?

panmarwood_lifetime-dab-naturalny

Stylowa kuchnia to marzenie wielu z nas. Szeroki wybór możliwości aranżacyjnych dostępny na rynku sprawia, że decyzja o tym, które z rozwiązań będzie tym właściwym staje się nie lada wyzwaniem. Podczas przeglądania ofert musimy przemyśleć zarówno to z jakiego materiału będą wykonane meble, ale co nie mniej ważne – jak prezentowało się będzie ich wykończenie, które to jest podstawowym elementem kształtującym styl całego wystroju kuchni. Jakie możliwości aranżacyjne dają kuchenne fronty meblowe? Który będzie pasował do jakiej stylistyki wnętrza? Czy drewno to jedyne rozwiązanie?

Meble kuchenne z białymi frontami lakierowanymi

Meble kuchenne z białymi frontami lakierowanymi – fot. Stylfront

Lakierowane fronty

Jednym ze szczególnie popularnych wariantów, na które decydują się miłośnicy nowoczesnych aranżacji wnętrza są fronty lakierowane. Do ich głównych zalet należy łatwość w utrzymaniu w czystości, bowiem do ich codziennej pielęgnacji wystarczy wilgotna ściereczka i gotowe! Dostępne w kolekcji modele matowe oraz z połyskiem, można dopasować zarówno do eleganckich wnętrz, jak również do wystrojów w klimacie modernistycznym, minimalistycznym, ale i loftowym czy glamour. Ich szeroki wybór kolorystyczny dodatkowo urozmaica mnogość elementów wykończenia, które pozwalają wnieść do kuchni ogromną funkcjonalność i styl.

Fronty akrylowe w nowoczesnej kuchni

Fronty akrylowe – fot. Stylfront

Fronty akrylowe

Podobnie jak fronty lakierowane, również warianty akrylowe to świetny sposób na wniesienie do wnętrza nowoczesnego tchnienia i prostota w codziennej pielęgnacji. Ich ogromnym atutem jest wysoka trwałość i wytrzymałość, bowiem fronty akrylowe nie rysują się, nie odbarwiają, a dodatkowo nie są podatne na działanie wilgoci przez co stanowią idealne dopełnienie każdej kuchni. Ich różnorodność wzornicza, ale i atrakcyjna cena, pozwala uzyskać wnętrze praktyczne, stylowe i dopasowane do potrzeb.

Efektowna kuchnia z frontami fornirowanymi PALISANDER RIO

Efektowna kuchnia z frontami fornirowanymi PALISANDER RIO – fot. Stylfront

Fronty fornirowe

To co odróżnia fronty fornirowe od poprzednich to materiał wykonania. Bazują one bowiem na okleinie drewnianej, która opracowana została tak, aby zadbać o jej doskonałe zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych jak woda itp. Polakierowane lub woskowane fronty najczęściej wyglądem przywodzą na myśl drewno, jednak są od niego delikatniejsze. Wariant ten można z powodzeniem dopasować do kuchni w klimacie klasycznym, vintage czy industrialnym. To wybór zdecydowanie tańszy od drewna, niemniej nadal bardzo stylowy.

Drewniane meble kuchenne

Drewniane meble kuchenne – fot. Stylfront

Fronty drewniane, czyli ponadczasowy wygląd kuchni

Drewniane meble kuchenne to rozwiązanie, które skutecznie opiera się przemijającym trendom w aranżacji wnętrz. Są stylowe, trwałe i z całą pewnością sprawdzą się zarówno w nowoczesnym, jaki i klasycznym wnętrzu. Nic więc dziwnego, że wile osób decyduje się na takie rozwiązanie. Zwłaszcza, że dzięki dostępnym aktualnie technologią obróbki drewna możliwości wykończenia drewnianych frontów meblowych ogranicza praktycznie wyłącznie wyobraźnia projektantów.

Wszystkie rodzaje opisanych mebli kuchennych i frontów meblowych dostępne są  w ofercie firmy P. W. “STYL” sp.j.  z Elbląga. Na stronie internetowej https://www.stylfront.pl/ znajduje się aktualny katalog frontów meblowych dostępnych w ofercie. Firma ta posiada salony mebli kuchennych w Elblągu, Kwidzynie, Tczewie oraz Pruszczu Gdańskim. Na stronie http://styl-meble.pl/ znajduje się lista wszystkich oddziałów firmy, wraz z dokładną lokalizacją i danymi kontaktowymi oraz wiele zdjęć przykładowych realizacji z podziałem na meble klasyczne i nowoczesne.