Przejdź do treści


Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w Nowym Sączu 5-8 września

XI FEML 2016 – fot. www.nowysacz.pl

Już po raz jedenasty młodzi liderzy z całej Europy spotkają się w Nowym Sączu, aby rozmawiać na temat przyszłości Europy i wyzwań przed jakimi stoi młode pokolenie. Uczestnikami Forum są młodzi przedsiębiorcy, liderzy organizacji pozarządowych, stowarzyszeń biznesowych, a także młodzi pracownicy naukowi i dziennikarze. Celem, który przyświeca Forum Ekonomicznemu Młodych Liderów jest stworzenie międzynarodowego think-thanku – składającego się z reprezentantów przyszłych europejskich elit, oddziałujących zarówno na płaszczyźnie lokalnej w swoich krajach, jak i inicjujących wspólnie międzynarodowe projekty i przedsięwzięcia, które pozwolą budować lepsze jutro – precyzują organizatorzy Forum..

W poniedziałek (5 września) dla uczestników XI FEML zaplanowano zwiedzania Nowego Sącza – Nowosądecka młodzież oprowadzi uczestników forum po najładniejszych zakątkach Rynku oraz jego otoczenia.

Uroczyste otwarcie forum zaplanowano na wtorek (6 września)

Sesja Plenarna XI Forum Ekonomicznego Młodych Liderów rozpocznie się o godzinie 10:00, w spotkaniu wezmą udział między innymi: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Prezydent Miasta Nowy Sącz Ryszard Nowak, p.o. Dyrektora Generalnego, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Oaweł Poszytek i Prezes Zarządu, Fundacja Nowy Staw Michał Wójcik.

W programie tegorocznego Forum znajdą się debaty poświęcone między innymi: współpracy międzynarodowej i czwartej rewolucji przemysłowej, zaplanowano także dyskusje o przyszłości i rolę młodych liderów, zagadnienia dotyczące ekonomii i rynku pracy.

Ekspertami i moderatorami dyskusji będą wybitne osobistości z poszczególnych dziedzin, a wśród nich Christian Bach, Sekretarz Wykonawczy Komisji Ekonomicznej ONZ, premier Beata Szydło, marszałek senatu Stanisław Karczewski, przedsiębiorcy, politycy i działacze organizacji pozarządowych z kilkunastu krajów.

CENTRUM KONFERENCYJNE FORUM I RECEPCJA
Małopolskie Centrum Kultury ‘Sokół’
ul.Długosza 3, Nowy Sącz, Polska

Program XI FEML 2016 dostępny jest na stronie: http://www.forum-leaders.eu/forum-pl.php#agenda-land

źródło: www.forum-leaders.eu