Przejdź do treści

Festiwal Piękna 2024: Nowy Sącz gotowy na światowe widowisko

Kandydaci do tytułu Mister Supranational 2024 pod Amfiteatrem w Nowym Sączu -fot. UM NS

Dziś, 4 lipca, w Nowym Sączu rozpoczyna się jedna z najważniejszych imprez tego lata – Festiwal Piękna 2024. Tegoroczna edycja odbywa się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego, gdzie już od godziny 20:00 będziemy świadkami ósmej edycji międzynarodowego konkursu Mister Supranational. Przez trzy dni miasto stanie się światową stolicą piękna, gromadząc uczestników i widzów z całego globu.

Mister Supranational 2024: Walka o tytuł najprzystojniejszego mężczyzny na świecie

Dzisiejszy wieczór to kulminacja międzynarodowego konkursu Mister Supranational 2024, w którym 40 mężczyzn z różnych krajów będzie walczyć o tytuł najprzystojniejszego mężczyzny na świecie. Polskę reprezentuje Patryk Karbowski, Mister Polski 2024. Wydarzenie poprowadzą Katarzyna Kołeczek, znana z filmu „97 minut”, oraz południowoafrykański aktor Nico Panagio. Za kulisami kandydatów będzie przepytywał Aleksander Sikora.

Muzyczną oprawę zapewnią popularni artyści: Blanka, Gromee, Sara Chmiel, Kapela Ciupaga oraz Jan Majewski, który wykona utwory z repertuaru Harry’ego Stylesa. W jury zasiądzie między innymi obecny Mister Supranational Iván Álvarez Guedes. Konkurs wyreżyseruje Michał Bandurski, a choreografię przygotuje Tomasz Barański. Nowością będą pokazy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji.

Miss Polski 2024: Kto zdobędzie koronę?

W piątek, 5 lipca, odbędzie się jubileuszowa, 35. edycja konkursu Miss Polski. Do rywalizacji staną 32 finalistki, reprezentujące każde województwo. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Historia i nowoczesność. Mądra kobiecość w parze z prezencją”. Kandydatki zaprezentują się w wizytówkach wideo zrealizowanych w nowoczesnym studiu telewizyjnym, a na scenie wystąpią w pokazach modowych, m.in. w sukniach ślubnych i wieczorowych autorstwa Izabeli Janachowskiej.

Galę poprowadzą Agnieszka Hyży, Ilona Krawczyńska, Krzysztof Ibisz i Aleksander Sikora. Wystąpią również Margaret i Kamil Bednarek. Specjalnymi gośćmi będą byłe Miss Polski, które dumnie nosiły koronę przez ostatnie 35 lat. Na scenie pojawi się około 50 kobiet, w tym Julia Marcinkowska, Katarzyna Kwaśny i Monika Lewczuk.

Miss Supranational 2024: Najpiękniejsze kobiety świata w Nowym Sączu

W sobotę, 6 lipca, odbędzie się 15. edycja konkursu Miss Supranational. Ponad 70 uczestniczek z całego świata będzie rywalizować o tytuł najpiękniejszej kobiety. Polskę reprezentuje Angelika Jurkowianiec, Miss Polski 2023. W finale uczestniczki zaprezentują się w narodowych strojach i odpowiedzą na pytanie: „Co byś doradziła małej sobie?”, co z pewnością dostarczy wielu wzruszeń.

Gospodarzami gali będą Katarzyna Kołeczek i Nico Panagio, a na backstage’u kandydatki będzie przepytywał Aleksander Sikora. Wystąpią francuska piosenkarka Alizée oraz polscy artyści Mateusz Ziółko i Daria Marx. W jury zasiądą obecna Miss Supranational Andrea Aguilera, Ewa Wachowicz oraz Edyta Folwarska. Reżyserię gali powierzono Grzegorzowi Krawcowi, a choreografię Maciejowi Zakliczyńskiemu.

Nowy Sącz: Serce Festiwalu Piękna

Festiwal Piękna 2024 organizowany przez Nową Scenę i Telewizję Polsat, we współpracy z Województwem Małopolskim i miastem Nowy Sącz, to wydarzenie, które z pewnością zostanie zapamiętane na długo. Nowy Sącz przez trzy dni będzie gościł najpiękniejsze osoby z całego świata, a widzowie zgromadzeni w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego oraz przed telewizorami będą mieli okazję podziwiać niezapomniane widowisko.