Festiwal Kulinarny „Kociołek Galicyjski” już w najbliższą niedzielę w Miasteczku Galicyjskim

Opublikowano 26 sierpnia 2016 przez
Festiwal Kulinarny „Kociołek Galicyjski” już w najbliższą niedzielę w Miasteczku Galicyjskim

Prezentacja kuchni regionalnych, degustacje i pokazy gotowania oraz wiele innych atrakcji czeka na gości VIII Festiwalu Kulinarnego „Kociołek Galicyjski”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) w Miasteczku Galicyjskim

Podczas imprezy swoje wyroby zaprezentują Koła Gospodyń Wiejskich, masarze i cukiernicy oraz restauratorzy serwujący dania kuchni regionalnej. Nie zabraknie także piekarzy i producentów zdrowej żywności. Podczas imprezy będzie można skosztować przygotowanych przysmaków. – Będzie to impreza dla całych rodzin – zapewnia Sławomir Czop, organizator „Kociołka”. – Przecież w każdym wieku lubimy coś zjeść – dodaje.

Prezentacje kuchni regionalnych, degustacje i pokazy gotowania będą odbywać się od przedpołudnia, a podsumowaniem imprezy będzie rozstrzygnięcie 8. edycji Festiwalu Kulinarnego „Kociołek Galicyjski”. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: „danie regionalne ze szczyptą Galicji” i „galicyjskie słodkości”. – To odkrycie kulinarnego dziedzictwa naszych przodków – podkreślają organizatorzy konkursu.

Potrawy oceniane są w dwóch aspektach: smakowym i pod względem wykorzystania produktów regionalnych. – W dawnej Galicji żyło kilka narodowości i grup etnicznych różniących się wyznaniem, obyczajami, sposobem życia. Kociołek Galicyjski to sposobność „zajrzenia do garnków” Polaków, Rusinów, Żydów, Niemców i Cyganów – podkreślają organizatorzy „Kociołka”.

Jedzenie to nie wszystko. – To będzie bardzo smaczne wydarzenie i dobrze okraszone – mówi Sławomir Czop, nie odstępując od kulinarnej terminologii. Okrasa składać się będzie między innymi z muzyki. Od 14:00 rozpoczną się koncerty. Wystąpią zespoły „Muzyczni Przyjaciele Muzeum” pod kierunkiem Moniki Rembilas, „Mała Helenka”, „Zoriuszka” i kapela lachowska. Dla dzieci przygotowano między innymi interaktywne warsztaty.

Wstęp kosztuje symboliczną złotówkę. – Każdy otrzyma za tę złotówkę mały prezencik – zapewnia Sławomir Czop. Dobra zabawa została wliczona w cenę. Początek imprezy – godz. 10:00. Koncerty rozpoczną się od 14:00, a rozstrzygnięcie konkursu „Galicyjski Kociołek” przed 18:00. Organizatorem imprezy jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Festiwal Kulinarny "Kociołek Galicyjski" - źródło: www.nowysacz.pl

Festiwal Kulinarny „Kociołek Galicyjski” – źródło: www.nowysacz.pl

źródło: www.nowysacz.pl