Dzień Dziecka z sądeckimi policjantami

Opublikowano 2 czerwca 2017 przez
Dzień Dziecka z sądeckimi policjantami

Połączenie edukacji z zabawą przynosi najlepsze efekty, dlatego podczas festynów z okazji Dnia Dziecka, sądeccy policjanci zwracali uwagę ich najmłodszym uczestnikom na kwestie bezpieczeństwa. Policyjny motocykl i radiowóz cieszyły oko, a niebieskie czapki i ochronny hełm kusiły by je przymierzy.
1 czerwca, podczas festynów organizowanych z okazji Dnia Dziecka na terenie Sądecczyzny, nie zabrakło sądeckich stróżów prawa, którzy zrobili ukłon w stronę najmłodszych i zaprosili ich do policyjnego świata.
Organizatorzy Festiwalu Biegowego „Woda źródłem sukcesu” oraz „Konkursu Matematycznego o Puchar Rektora PWSZ” przygotowali wiele różnorodnych atrakcji, wśród których ogromnym powodzeniem cieszyły się stoiska, przy których można było porozmawiać z policjantami. Mundur przyciągał ochotników, którzy z entuzjazmem zakładali na głowę niebieskie czapki i hełm oraz przymierzali ochronną kamizelkę. Długie kolejki ustawiały się także do policjantki, która pokazywała dzieciakom w jaki sposób ujawnia się ślady linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Uczestnicy chętnie zostawiali odciski swoich palców lub dłoni na dyplomie, który zabierali ze sobą na pamiątkę spotkania z sądeckimi stróżami prawa.
Każde dziecko mogło też usiąść na policyjnym motocyklu i za kierownicą radiowozu, a największą frajdę sprawiło najmłodszym użycie sygnału świetlnego i dźwiękowego.
Podczas spotkania w plenerze, policjanci opowiadali dzieciom o swojej służbie i tłumaczyli na czym polegają codzienne zadania, które realizuje Policja, aby dbać o bezpieczeństwo.
Wyjątkowe spotkanie należy uwiecznić, dlatego dzieciaki ustawiały się przy policyjnym sprzęcie i ochoczo pozowały do zdjęć.
W ciągu kilku ostatnich dni policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy promowali bezpieczeństwo również podczas innych festynów, m.in. na Osiedlu Biegonice i Osiedlu Falkowa oraz na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 i Parafii przy ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu, a kolejne przed nimi.

źródło: Policja Nowy Sącz