Przejdź do treści


Dzięki zdecydowanej postawie 35-latka zatrzymano nietrzeźwego kierującego

źródło: pixabay.com

Postawą godną naśladowania wykazał się 35-letni mieszkaniec gminy Korzenna, który powiadomił policjantów o nietrzeźwym kierującym, który brawurowo jechał Alejami Piłsudskiego. Kierujący samochodem marki Ford miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

17 listopada br. około godziny 21:50 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o brawurowym kierowcy samochodu marki Ford, który swoja jazdą stwarzał zagrożenie na drodze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący tym samochodem, jadąc ul. Piłsudskiego stracił panowanie nad pojazdem, przejechał pas zieleni oddzielający pas ruchu, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Z uwagi na to, że świadek podejrzewał, że kierujący fordem jest pod wpływem alkoholu, pojechał za nim, informując o tym funkcjonariuszy. Dzięki obywatelskiej postawie 35-letniego mieszkańca gminy Korzenna, na jednym z parkingów na ul. Gorzkowskiej policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca woj. śląskiego. Przeprowadzone przez patrol policji badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 46-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za swoje postępowanie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Sądecka Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy 35-letniego mieszkańca gminy Korzenna. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił on dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu