Przejdź do treści

Nowy Sącz. Dzięki firmie Newag Group 500 testów na koronawirusa dotrze do sądeckiego szpitala

Testy na covid 19 - fot. www.facebook.com/PrezydentLudomirHandzel

We wtorek w trakcie 40 spotkania online z mieszkańcami Nowego Sącza na portalu społecznościowym Facebook prezydent Ludomir Handzel poinformował, że dzięki firmie Newag Group 500 testów immunologicznych na koronawirusa dotrze do sądeckiego szpitala.

– Szukałem sponsora aby personel sądeckiego szpitala mógł zostać przebadany właśnie tymi testami. Na mój apel odpowiedział prezes zarządu spółki Newag Group, honorowy obywatel miasta Nowego Sącza Pan Zbigniew Konieczek – poinformował Ludomir Handzel, który jednocześnie podziękował prezesowi Newag Group za pomoc w zdobyciu testów na koronawirusa – Dziękuje bardzo Newag Group, dziękuje bardzo Panie prezesie za to, że uczynił Pan taki szlachetny gest w kierunku naszych lekarzy, pielęgniarek i innych osób, które pracują w sądeckim szpitalu.

Zdobyte testy pozwolą sprawdzić, czy przebadana osoba posiada przeciwciała w kierunku koronawirusa. Prezydent Ludomir Handzel zapowiedział, że w pierwszej kolejności takimi testami zostaną przebadani także pracownicy MPK, którzy z racji swojego zawodu są narażeni na zakażenie COVID-19.

Warto podkreślić, że Nowy Sącz jest pierwszym miastem w Polsce, które kupiło testy na Koronawirusa.