Przejdź do treści


Działania sądeckiej Policji – Boże Narodzenie oraz Sylwester 2018

Kontrola prędkości - fot. KMP Nowy Sącz

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, wydłużonym czasem wolnym w dniach 21.12.2018 r. – 26.12.2018 r. oraz rozpoczęciem Nowego 2019 Roku sądeccy policjanci będą prowadzić wzmożone działania policyjne.
Święta Bożego Narodzenia oraz świętowanie Sylwestra są związane ze znacznym natężeniem ruchu drogowego jak również potencjalnym wzrostem niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dlatego też jak co roku, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w okresie świąt prowadzone są policyjne działania.
Celem tych działań będzie pomoc kierującym w bezpiecznym podróżowaniu poprzez:

  • nadzorowanie głównych węzłów komunikacyjnych;
  • udzielanie wskazówek i rad kierującym;
  • upłynnianie ruchu i kierowanie pojazdów na drogi objazdowe;

Dlatego też podczas trwania działań należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci pełniący służbę na drogach będą zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu znacząco wpływa na nasz refleks i koncentrację, mogąc skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Policjanci będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów i zdecydowanie reagować na wykroczenia, które stanowią główne przyczyny wypadków drogowych, a przede wszystkim:

  • nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików);
  • kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, każda kontrola drogowa będzie wiązała się z badaniem trzeźwości kierującego.

Podróżni powinny pamiętać, że policyjne działania nawet najbardziej nasilone nie zastąpią rozsądku i wyobraźni kierujących.
Ponadto przypominamy, że we wskazanych dniach obowiązują ograniczenia ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:

  • 25 grudnia – w godz. 8.00 – 22.00;
  • 26 grudnia – w godz. 8.00 – 22.00;
  • 1 stycznia – w godz. 8.00 – 22.00;