Przejdź do treści


Dydaktycy branży budowlanej z wizytą w FAKRO

Fakro - Fot. google.com

W dniach 6-9 grudnia 2017 r. firmę FAKRO odwiedziło ponad 50 nauczycieli akademickich, Członków Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Pierwsza Olimpiada mająca na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, odbyła się w 1987 roku. Nie bez powodu, to właśnie w Nowym Sączu, w głównej siedzibie FAKRO, czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych odbyła się jubileuszowa konferencja na okoliczność 30-lecia powołania Olimpiady. FAKRO od 10 lat jest jednym z głównych sponsorów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

To kolejne spotkanie w tak zaszczytnym gronie dydaktyków z politechnik i szkół budowlanych z całej Polski. Cztery lata temu Olimpiada odbyła się właśnie w Nowym Sączu. Wizyta w naszej firmie była wielką atrakcją dla finalistów. Przyszli budowlańcy i ich opiekunowie nie kryli wrażenia, jakie zrobiło na nich nowosądeckie przedsiębiorstwo – wyjaśnia Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych FAKRO. Paweł Kołbon od pięciu lat jest członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym roku otrzymał nominację na kolejną, pięcioletnią kadencję. Firma FAKRO bardzo aktywnie angażuje się w działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych młodzieży. Cieszę się, że mogę reprezentować firmę FAKRO w ramach tak wartościowej inicjatywy – tłumaczy.

FAKRO angażuje się również w działania prospołeczne, mające na celu rozwój polskiej gospodarki. Podczas spotkania w firmie FAKRO, członkowie Komitetu spotkali się z Ryszardem Florkiem, prezesem FAKRO, który zachęcał nauczycieli do promowania racjonalizmu gospodarczego i podkreślał ich rolę w procesie budowania kapitału społecznego. Goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi przedsięwzięciami powołanej przez Ryszarda Florka Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Fundacja pokazuje jaki wpływ na rozwój gospodarki ma każdy obywatel, bo każdy z nas dysponuje swoim najważniejszym orężem, jakim są wydawane przez nas pieniądze. Edukacja w tym zakresie stanowi szansę na lepsze życie w naszym kraju – mówił podczas spotkania Ryszard Florek.
Podczas konferencji wspólnie ustalono, że treści Fundacji należy promować wśród nauczycieli i młodzieży. Powołano także Komitet, który zorganizuje cykl szkoleń dla nauczycieli przedsiębiorczości.
Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. W organizowaniu Olimpiady mogą uczestniczyć inne szkoły wyższe oraz instytucje i organizacje działające na rzecz budownictwa.