Przejdź do treści


Dwaj uczniowie sądeckiego „gastronoma” odebrali złodziejowi plecak i zwrócili go okradzionej kobiecie

Uczniowie, którzy odebrali złodziejowi plecak i zwrócili go okradzionej kobiecie, otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Komendant wyraził również swoje uznanie wobec rodziców Adriana i Łukasza.

Do zdarzenia doszło 2 listopada w rejonie skrzyżowania ulicy Stanisława Staszica z ulicą Jagiellońską w Nowym Sączu, gdy uczniowie wracali z wycieczki do budynku szkoły. W tym momencie nieznajoma kobieta nagle zaczęła krzyczeć, że padła ofiarą kradzieży. Bez chwili wahania, dwaj uczniowie, Adrian i Łukasz, natychmiast ruszyli w pościg za złodziejem, dogonili go i odebrali skradziony plecak. Niezwłocznie potem zwrócili go prawowitej właścicielce, która wyraziła ogromną wdzięczność za ich odważne zachowanie.

14 listopada odbyło się spotkanie, podczas którego Adrian i Łukasz otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Szef sądeckich policjantów podkreślił, że „we współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka postawa zaprezentowana przez nastolatków jest godna pochwały i powinna być dla innych inspiracją”.

Podczas wręczania listów gratulacyjnych, Komendant wyraził również przekonanie, że to doświadczenie stanie się źródłem dumy dla Adriana i Łukasza, mobilizując ich do kolejnych prospołecznych działań, a dla rówieśników będzie dobrym przykładem.

/źródło: KMP Nowy Sącz