Przejdź do treści


Delegacja z Niemczech w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu

Delegacja z Niemczech w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu - Fot. Maria Olszowska

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu gościła delegacja z zaprzyjaźnionego Powiatu Unna w Niemczech. Ponad 20 radnych partii CDU na czele z dr. Thomasem Wilkiem i Wilhelmem Jasperneite spotkało się ze starostą Markiem Pławiakiem i wicestarostą Antonim Koszykiem.
– Serdecznie witam na sądeckiej ziemi – mówił starosta Marek Pławiak. – Wielu z was gościło już u nas. Za każdym razem poznajecie nowe okolice i miejsca turystyczne. Dziękuję za współpracę, która rozwija się już od ponad 20 lat. Cieszy nas, że władze Powiatu Unna są z nami w stałym kontakcie i możemy wspólnie realizować różne projekty.
To trzecia wizyta członków partii CDU na Sądecczyźnie.
– Tym razem zainteresowaliśmy się rozwojem ekonomicznym Sądecczyzny. Odwiedziliśmy kilka wiodących firm z różnych branż. Jesteśmy pod wrażeniem – mówił Wilhelm Jasperneite. – Oczywiście, jak zawsze zachwyca nas gościnność władz Powiatu i atrakcje turystyczne. Liczymy, że pod koniec czerwca przyjadą państwo do nas z rewizytą.
Podczas spotkania, Andrzej Zarych – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych przedstawił krótką informację dotyczącą historii Sądecczyzny i turystycznych miejsc w naszym regionie.
Współpraca z niemieckim Powiatem Unna trwa od ponad 20 lat. Polega głównie na wymianie młodzieży, wyjazdach na staże językowe i realizacji wspólnych projektów, głównie w dziedzinie oświaty.

(olsz)
Fot. Maria Olszowska