Przejdź do treści


Czy Nowy Sącz dostanie większe dofinansowanie na budowę nowego mostu heleńskiego?

Nowy Most Heleński - źródło: www.nowysacz.pl

Czy miasto Nowy Sącz otrzyma zwiększone dofinansowanie na budowę nowego mostu heleńskiego, z obecnych 27 do 85 procent?
W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w sądeckim Ratuszu deklarację w imieniu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, złożył wiceminister finansów Wiesław Janczyk, pełnomocnik PiS w okręgu nowosądecko-podhalańskim – Chcielibyśmy aby miasto nie zostało obciążone kosztami tej inwestycji w takiej proporcji, jak to wynika z tego rozstrzygnięcia konkursowego. Tylko aby doprowadzić do tego żeby ta inwestycja została dofinansowana w proporcji 85% z środków budżetu Państwa.

Miasto Nowy Sącz otrzymało na budowę nowego mostu dotację w wysokości 24,5 mln złotych z funduszy unijnych. – Inwestycja pochłonie przeszło 90 mln złotych, dlatego warto zabiegać o wyższe dofinansowanie, by nie obciążać budżetu miasta – podkreśla wiceminister.
W sprawie zwiększenia dofinansowania wiceminister Wiesław Janczyk przeprowadził rozmowy w Ministerstwie Finansów z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który zapowiedział pełne wsparcie dla przedsięwzięcia przedstawionego przez Miasto Nowy Sącz.
W swoim podsumowującym wystąpieniu prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak powiedział – Niezwykle mnie cieszy, że pan minister Wiesław Janczyk i panowie parlamentarzyści zaangażowali się w pomoc przy tej inwestycji. Pomoc, bo miasto może uzyskać nie 24,5 miliona a 77 milionów – powiedział Prezydent. – Jestem przekonany, że zaangażowanie ministra Janczyka i naszych parlamentarzystów, gwarantuje otrzymanie wyższego dofinansowania.
Ryszard Nowak podkreślił także, że ta inwestycja nie służy tylko Nowemu Sączowi i jego mieszkańcom, ale całej Sądecczyźnie i ma znaczenie dla całego regionu.
Tuż po zakończeniu konferencji prasowej prezydent Ryszard Nowak powiedział, że już prowadzone są prace nad następną strategiczną dla regionu inwestycją, czyli tzw. „Węgierską bis” oraz połączeniem z drogą, zaprojektowaną przez wójta gminy Chełmiec, która zamknie układ komunikacyjny północno-zachodniej części miasta.
Przy okazji spotkania w sądeckim Ratuszu parlamentarzyści przedstawili również inne istotne sprawy dotyczące naszego regionu, w tym kwestię budowy tzw. „Sądeczanki”, linii kolejowej Podłęże-Piekiełko, jak również spraw związanych choćby z rekrutacją pracowników do ZUS i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, a także niezwykle ważnego przedsięwzięcia pod nazwą „Siedem Dolin” – kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który w znaczący sposób może podnieść atrakcyjność Sądecczyzny. Parlamentarzyści zapowiedzieli również, że o sprawach podejmowanych w związku z naszym regionem, Sądeczanie będą informowani na bieżąco.
W konferencji prasowej uczestniczyli: wiceminister finansów Wiesław Janczyk, posłowie Józef Leśniak, Jan Duda, Edward Siarka, Arkadiusz Mularczyk i senator Stanisław Kogut. Gospodarzem spotkania był prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

źródło: www.nowysacz.pl