Czy Nowy Sącz dostanie większe dofinansowanie na budowę nowego mostu heleńskiego?

Opublikowano 18 stycznia 2017 przez
Czy Nowy Sącz dostanie większe dofinansowanie na budowę nowego mostu heleńskiego?

Czy miasto Nowy Sącz otrzyma zwiększone dofinansowanie na budowę nowego mostu heleńskiego, z obecnych 27 do 85 procent?
W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w sądeckim Ratuszu deklarację w imieniu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, złożył wiceminister finansów Wiesław Janczyk, pełnomocnik PiS w okręgu nowosądecko-podhalańskim – Chcielibyśmy aby miasto nie zostało obciążone kosztami tej inwestycji w takiej proporcji, jak to wynika z tego rozstrzygnięcia konkursowego. Tylko aby doprowadzić do tego żeby ta inwestycja została dofinansowana w proporcji 85% z środków budżetu Państwa.

Miasto Nowy Sącz otrzymało na budowę nowego mostu dotację w wysokości 24,5 mln złotych z funduszy unijnych. – Inwestycja pochłonie przeszło 90 mln złotych, dlatego warto zabiegać o wyższe dofinansowanie, by nie obciążać budżetu miasta – podkreśla wiceminister.
W sprawie zwiększenia dofinansowania wiceminister Wiesław Janczyk przeprowadził rozmowy w Ministerstwie Finansów z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który zapowiedział pełne wsparcie dla przedsięwzięcia przedstawionego przez Miasto Nowy Sącz.
W swoim podsumowującym wystąpieniu prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak powiedział – Niezwykle mnie cieszy, że pan minister Wiesław Janczyk i panowie parlamentarzyści zaangażowali się w pomoc przy tej inwestycji. Pomoc, bo miasto może uzyskać nie 24,5 miliona a 77 milionów – powiedział Prezydent. – Jestem przekonany, że zaangażowanie ministra Janczyka i naszych parlamentarzystów, gwarantuje otrzymanie wyższego dofinansowania.
Ryszard Nowak podkreślił także, że ta inwestycja nie służy tylko Nowemu Sączowi i jego mieszkańcom, ale całej Sądecczyźnie i ma znaczenie dla całego regionu.
Tuż po zakończeniu konferencji prasowej prezydent Ryszard Nowak powiedział, że już prowadzone są prace nad następną strategiczną dla regionu inwestycją, czyli tzw. „Węgierską bis” oraz połączeniem z drogą, zaprojektowaną przez wójta gminy Chełmiec, która zamknie układ komunikacyjny północno-zachodniej części miasta.
Przy okazji spotkania w sądeckim Ratuszu parlamentarzyści przedstawili również inne istotne sprawy dotyczące naszego regionu, w tym kwestię budowy tzw. „Sądeczanki”, linii kolejowej Podłęże-Piekiełko, jak również spraw związanych choćby z rekrutacją pracowników do ZUS i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, a także niezwykle ważnego przedsięwzięcia pod nazwą „Siedem Dolin” – kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który w znaczący sposób może podnieść atrakcyjność Sądecczyzny. Parlamentarzyści zapowiedzieli również, że o sprawach podejmowanych w związku z naszym regionem, Sądeczanie będą informowani na bieżąco.
W konferencji prasowej uczestniczyli: wiceminister finansów Wiesław Janczyk, posłowie Józef Leśniak, Jan Duda, Edward Siarka, Arkadiusz Mularczyk i senator Stanisław Kogut. Gospodarzem spotkania był prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

źródło: www.nowysacz.pl