Przejdź do treści


Czy most na Dunajcu zostanie ukończony w terminie?

Nowy Most Heleński - źródło: www.nowysacz.pl

Zgodnie z umową wykonawca inwestycji, Firma Banimex z Będzina, na zakończenie prac przy budowie nowego mostu na Dunajcu ma czas do końca roku. Trudno jednak ocenić czy uda się dotrzymać tego terminu.
Pierwsze elementy konstrukcji nowego Mostu Heleńskiego dotarły na plac budowy - fot. UMNSJeszcze pod koniec sierpnia Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak w trakcie wizyty na placu budowy nowego mostu mówił – Cieszę się, że ta jedna z najważniejszych dla miasta inwestycji postępuje zgodnie z harmonogramem. W trwających pracach nie ma żadnych opóźnień. Most zostanie oddany w terminie. Nie wiadomo więc co spowodowało wyraźne opóźnienie w pracach przy budowie nowego mostu. Poza kilkoma dniami, w trakcie których pracę utrudniał silny wiatr lub podwyższony poziom Dunajca trudno szukać przyczyny w niesprzyjającej pogodzie.
W styczniu najprawdopodobniej zacznie się prawdziwa zima i prace przy budowie nowego mostu będą musiały zwolnić. Jeżeli więc wykonawcy nie uda się dotrzymać terminu mieszkańcy Nowego Sącza i okolicznych gmin będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ komunikacyjny paraliż może potrwać co najmniej do wiosny.
Warto także wspomnieć że dopiero po zakończeniu prac budowlanych dokumentacja budowy trafi do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który w terminie 21 dni powinien dokonać wraz z inwestorem odbioru i zdecydować o dopuszczeniu nowego mostu i dróg dojazdowych do użytkowania.